İş İngilizcesi

İş İngilizcesi : Hem sosyal hem de iş hayatında artık ingilizce öğrenmek, ingilizce bilmek bir zorunluluk haline geldi. Ancak normal hayatta bizi idare edebilecek ingilizce ile iş hayatında kullanacağımız ingilizce arasında elbetteki fark(lar) var. İş yaşamamızda kullanacağımız ingilizcemizi geliştirmek için ne yapmalıyız? Tam da bunun için 5 farklı yöntem öneriyoruz..

Duyabileceğiniz bir sesle kendi kendinize konuşun
Her zaman bu dili pratik yapabileceğiniz birisi yakınınızda olmayabilir. Bir başkasıyla konuştuğunuzu hayal ederek kendi başınıza konuşup cevaplamalısınız. Politika, felsefe gibi önemli konulardan başlayarak dişinizi firçalamaya kadar her türlü konuda fikir yürütün ve kendi kendinize konuşun. Söylediginiz şeye inanmak zorunda değilsiniz, ama bir lisan öğrenirken en iyi şey devamlı pratik yapmaktır. Sizi ancak pratik yapmak ingilizce konuşmada yeterli hale getirecektir.

Televizyonda İngilizce iş kanallarını seyredin
CNN, BBC, vs. gibi pek çok kanal iş dünyasından sürekli haberler veriyor. İngilizce olan kanallarda iş konularını takip ederek hem kelime hazinenizi geliştirebilir, hem de konuşma kalıpları ve terminolojisine alışabilirsiniz.

iş ingilizcesi nasıl gelişir
Yatmadan önce İngilizce bir kitap okuyun
Uyumadan önce 15 dakika yabancı bir dilde kitap okuma, öğrenme sürecinizde inanılmaz bir tesir yapar. Bu, hafızanızı ve beyninizi güçlendirecek ve size başarı kazandıracaktır. Belki yakın bir tarihte ingilizce rüya göreceksiniz!

İngilizce düşünmeye alışın
Değişik iş durumlarında söylenmesi gereken kalıpları iyi ezberleyin, öğrenin. Bazı durumlarda çok alışıldık cümleler vardır ki, bunları söylemeniz size artı puan kazandırır. Bazen yeni bir dil öğrenmekte olan kişi, o dilde düşünmeye başlar. Her gün sadece 5 dakika öğrendiginiz dilde düşünmeye zorlayın kendinizi. Hatta bu düşünce seanslarını her gün biraz daha uzatın. Ne düşünmeniz gerektigini bir kenara atın. Aklınıza ne geliyorsa, hiç sorun değil, hatırladığınız şiir bile olsa! Her gün bu şekilde düşünmeye alışırsanız çok geçmeden yeni öğrendiğiniz dilin size zor gelmediğini göreceksiniz.

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim ile İngilizce Kursu size iş ve mesleki çalışmalarınızda gereksinim duyacağınız İngilizce bilgisini öğretmeyi amaçlar. Konu başlıkları :

* CV yazımı ve işe alım görüşmeleri
* İş toplantıları, iş yemekleri, iş seyahatleri, telefon görüşmeleri gibi ortamlarda konuşulan İş İngilizcesi
* Pazarlama, tanıtım, satış, kurumsal sorumluluk bağlamında kullanılan İş İngilizcesi
* İş mektupları, iş sözleşmeleri, müşteri ilişkileri, sunum ve müzakere teknikleri
* Konferans terminolojisi ve vaka çalışmalarıyla problem çözüm teknikleri kurulmuştur.